Avatari Aqua

Popatrz na zardzewiałe żelazo, powąchaj stary olej silnikowy albo zjełczałe masło, spójrz na sczerniałego banana, gnijące jabłko albo na twarz 80-cio letniego człowieka - to jest właśnie oksydacja!
To samo dzieje się w twoim organizmie! Pijąc wodę nie zastanawiasz się nad jej właściwościami utleniającymi, nikt bowiem nie podaje informacji o potencjale oksydo-redukcyjnym wody! Czysta, bogata w minerały woda też jest utleniaczem!!!
Zażywasz antyoksydanty? Brawo! Możesz zjeść wszystkie antyoksydacyjne pigułki świata ale nic to nie da, jeśli popijesz wodą pełną wolnych rodników! To tak jakby pić odtrutkę i truciznę jednocześnie! Czy ma to sens? Nie ma przy tym znaczenia jakiego filtra używasz, jakiej firmy wodę butelkowaną pijesz – każda jest wodą utleniającą.
Dzięki AVATARI AQUA zamienisz zwykłą wodę pitną nie tylko w ANTYOKSYDACYJNĄ /ODMŁADZAJĄCĄ (do -200 ORP), ale przede wszystkim nadasz jej WŁAŚCIWOŚCI UZDROWISKOWE I HOLISTYCZNE: antystresowe, energetyzujące, skutecznie odkwasisz swój organizm.

Człowiek w 70% składa się z wody, która pełni wiele ważnych funkcji w jego życiu:
• rozpuszcza pokarm i ułatwia jego transportowanie,
• ułatwia wchłanianie pożywienia z jelit i umożliwia odżywianie komórek,
• usuwa szkodliwe produkty przemiany materii,
• bierze udział w reakcjach biochemicznych,
• umożliwia regulację temperatury,
• zwilża błonę śluzową, stawy, gałki oczne.

Do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu powinniśmy wypijać 1,5 l wody dziennie. Ogromne znaczenie ma to, jaką woda ta ma jakość. Woda znajdująca się w naszym organizmie jest wodą żywą, strukturalną (heksagonalną), dlatego musimy naszemu organizmowi dostarczyć wody odpowiadającej jej jakością.
99% wody na świecie to woda uboga w wodór, lecz nadtleniona, czyli pełna wolnych rodników. Tylko 1% stanowi woda bogata w AKTYWNY WODÓR. W naturze jest ona dostępna tylko w nielicznych miejscach na świecie.
Większość wód sklepowych przeznaczonych do spożycia posiada niekorzystne kwaśne pH i jest utleniaczem, zawierającym wolne rodniki. Przyspieszają one starzenie biologiczne i stopniową degradację organizmu.
Wolne rodniki zawarte w utleniającej się wodzie przyczyniają się do powstawania wielu chorób. To one degenerują komórki i sprawiają, że organizm szybciej się starzeje.
System AVATARI AQUA zamienia zwykłą wodę pitną w ANTYOKSYDACYJNĄ /ODMŁADZAJĄCĄ i nadaje jej WŁAŚCIWOŚCI UZDROWISKOWE I HOLISTYCZNE (antystresowe, energetyzujące, odkwaszające organizm).
Woda bogata w aktywny wodór to źródło naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.
Badania wskazują, że aktywny wodór jest najsilniejszym antyutleniaczem w przyrodzie. To on neutralizuje wolne rodniki tlenowe, opóźnia procesy starzenia organizmu, hamuje rozwój schorzeń i degradację tkanek organizmu ludzkiego.

AVATARI AQUA po włożeniu do butelki wody pitnej, już po 1-3 godz. obniża jej potencjał reakcji oksydacyjnej oraz strukturyzuje wodę i energetyzuje ją.
Główne zalety wody, którą uzyskujemy dzięki stosowaniu systemu Avatari Aqua, to przede wszystkim odkwaszanie organizmu i usuwanie wolnych rodników.


więcej informacji znajdziesz w broszurze w dziale do pobrania!

Doktor Robert Young, światowej klasy mikrobiolog, twierdzi, że istnieje tylko jedna choroba: zakwaszenie.
Każdego dnia ludzki organizm produkuje liczne „odpady kwasowe” (cholesterol, kwas moczowy i kwas octowy). Szkodliwe zakwaszenie organizmu polega na zaburzeniu równowagi kwasowo-zasadowej na rzecz czynnika kwasowego. Dochodzi do zakłócenia „proporcji zdrowia”, które określono jako 20% kwasowości do 80% zasadowości.

Zakwaszenie organizmu może wynikać z kilku podstawowych czynników:
• spożywania zbyt dużej ilości pokarmów zakwaszających organizm,
• długotrwałego, przewlekłego stresu,
• mało aktywnego trybu życia,
• nadmiernego zażywania leków

Pokarmy, które zakwaszają to przede wszystkim mięso, mleko i jego przetwory, słodycze, napoje gazowane lub słodzone, czarna kawa, herbata, alkohole z wyjątkiem win wytrawnych.
Można częściowo zneutralizować ich działanie spożywaniem produktów spożywczych z grupy zasadowych. Mówimy tu głównie o niesłodzonych sokach warzywnych, szparagach, marchwi, selerze, kalarepie, czosnku, ziemniakach zjadanych razem ze skórką, sałacie lodowej, cytrynach, ananasach, porzeczkach, jabłkach, migdałach, prosie i gryce. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości produktów zasadowych.
Zakwaszony organizm cierpi na brak energii. Duża kwasowość ustroju wpływa negatywnie na działanie komórek: od bicia serca po funkcjonowanie neuronów w mózgu.
Zakwaszenie oznacza zwiększoną podatność na występowanie w organizmie pleśni i grzybów, zwiększa również ryzyko występowania chorób przewlekłych czy nowotworów.
Stan ten prowadzi do dysbiozy jelitowej i autoagresji, rozwoju infekcji pleśni i grzybów (także bardzo agresywnych jak aspergillus niger), nowotworów, alergii, kumulacji toksycznych metabolitów, uszkodzenia systemu odpornościowego, mózgu, układu nerwowego i systemu endokrynologicznego. Stąd prosta droga do infekcji wirusowych, bakteryjnych, niedoborów żywieniowych, pasożytów, przewlekłego stresu. Dobre zdrowie jest możliwe tylko przy zachowaniu stałego stanu odkwaszenia organizmu.
Dlatego jednym z głównych celów każdej skutecznej terapii oraz profilaktyki prozdrowotnej jest odkwaszenie organizmu. Niezwykle istotny jest także proces „prozdrowotnego edukowania pacjenta”. Chodzi tu o wyrobienie w nim nawyku picia wody uzdrowiskowej (antyoksydacyjnej), która odkwasza organizm. Ważne jest również stosowanie właściwej diety pozwalającej utrzymać odpowiednie pH organizmu.
Organizm oczyszczony z toksyn i wszelkich zanieczyszczeń za pomocą wody wzmacnia się i regeneruje.

Pobierz broszurę Avatari Aqua w formacie pdf: